Zgłoszenia przyjmujemy do 31 lipca. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Celem kursu jest wsparcie Państwa w inspirowaniu młodzieży do rozwijania swoich zainteresowań w dziedzinie nauk ścisłych przyrodniczych – biologii morza. Dzięki kursowi nabędą Państwo unikalną wiedzę o biologii i ekologii ssaków morskich oraz przetestują pakiety edukacyjne, stworzone przez zespół międzynarodowych ekspertów. Będą Państwo mieli okazję wziąć udział zarówno w zajęciach teoretycznych jak też praktycznych w połączeniu z wyjściem w teren.
Wszelkie niezbędne informacje o kursie dostępne są na stronach Fundacji oraz Stacji Morskiej w Helu.
Zaproszenie do pobrania
Strona www Fundacji
http://www.frug.ug.edu.pl/pl/projekty/projekty-realizowane/horyzont-2020/
Strona www Stacji Morskiej w Helu:
http://www.hel.univ.gda.pl/horyzont_2020/horyzont_2020_index.htm
]]>![]() |
![]() |
Prezydent Miasta Grudziądza Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Dnia 10 maja 2017 roku odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Grudziądza i Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego. W konkursie wzięło udział 9 trzyosobowych reprezentacji szkół miasta i gminy Grudziądz. Trzyosobowe drużyny zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych. Hasło tegorocznych zmagań to „Świat mediów”. Każdy zespół rozwiązywał test dotyczący tematyki Unii Europejskiej, w którym znalazły się także pytania dotyczące mediów w Europie, Polsce i Grudziądzu. Podczas testu gościło nas Gimnazjum nr 4. Po zmaganiach konkursowych uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z pracą Telewizji Kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu.
Konkurs zorganizowały i czuwały nad jego przebiegiem Pani Grażyna Straszewska (SP 21) oraz Pani Renata Franczak (doradca metodyczny ODiDZN).
Tegoroczni laureaci to
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 20
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18
Relację z konkursu można obejrzeć na stronie: http://tvsm.pl/videoteka/gsi/2017.05.10
[nggallery id =84]
]]>[nggallery id=83]
]]>Nad sprawiedliwym przebiegiem imprezy czuwała Pani Joanna Szumlińska dyrektor szkoły, organizator konkursu Beata Podlewska, doradca metodyczny i opiekun szkolnego koła ekologicznego ,,EKOLUDEK” oraz losowo wybrane opiekunki drużyn przybyłych na konkurs: Pani Justyna Procajło (SP-20) i Pani Iwona Szymańska (SP-11). Przewodniczącą komisji konkursowej była Pani Joanna Beszczyńska (SP-9).
Tegorocznymi Laureatami zostały następujące drużyny:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 18
Informacje na temat konkursu zostały zamieszczone na szkolnej stronie www.sp-9fb.pl, stronie ODiDZN www.odn-grudziadz.edu.pl oraz Kronice Szkoły Podstawowej nr 9.
[nggallery id=82]
]]>6 kwietnia 2017 r. z okazji Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego, w auli CKU odbyło się spotkanie pt. „Razem czytamy historie biblijne” z udziałem księży, katechetów oraz licznie zebranych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.Jego celem było zachęcenie młodych do częstego czytania Pisma Świętego.
Doradca metodyczny religii Pani Aleksandra Mikołajek wprowadziła uczniów w tematykę spotkania, wyjaśniła, czym jest dla ludzi wierzących Pismo Święte.
Zebrani obejrzeli krótką etiudę filmową do słów Romana Brandstaettera pt. „Lament nie czytanej Biblii”, w której Pismo Święte pyta swojego właściciela, po co właściwie je kupił, po co przyniósł do domu, skoro teraz leży na najwyższej półce, zakurzone, między podobnymi wielkością książkami, a żadna sytuacja życiowa nie skłania właściciela
do sięgnięcia po nie. Po śmierci tego człowieka spadkobiercy znajdują Pismo Święte na podłodze, odkurzają je i jeden mówi do drugiego: ,,Widzisz? Twój stryj, był pobożnym człowiekiem. Miał Biblię. Weź z niego przykład”.
Pismo Święte jest pięknym listem Boga, skierowanym do wszystkich, którzy Go kochają i pragną zbliżyć się do Niego. Dlatego też powinniśmy jak najczęściej sięgać po nie. Nie możemy pozwolić, by stało jedynie
na półce w domowym księgozbiorze. Słowo Boże ma wpływać na nasze życie, ma je przemieniać.
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów odczytywali kolejno historie biblijne Starego Testamentu, które były komentowane przez doradcę metodycznego p. Aleksandrę Mikołajek. Wszyscy zebrani otrzymali pamiątkowe obrazki oraz wykonano wspólne zdjęcie.
[nggallery id= 81]
Dnia 20 marca 2017 r. w Auli CKU w Grudziądzu odbyła się konferencja przedmiotowo-metodyczna Szkoła czyta, szkoła rozwija się. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele języka polskiego, języków obcych, edukacji wczesnoszkolnej oraz bibliotekarze szkół Miasta Grudziądza i Powiatu Grudziądzkiego wszystkich etapów edukacyjnych – łącznie 94 osoby.
Uroczystego otwarcia i powitania gości dokonała Pani Monika Rudnicka-Chadaj, doradca metodyczny języka angielskiego Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli w Grudziądzu.
Konferencji przyświecała idea realizacji I priorytetu Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2016/2017 – Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i przedstawienie przez zaproszone Panie Prelegentki nauczycielskich strategii edukacyjnych dotyczących kształcenia i rozwijania czytelnictwa wśród dzieci i młodzież.
Głównym członem konferencji było zaprezentowanie przez nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych własnych projektów, scenariuszy lekcji, realizacji konkretnych przykładów ćwiczeń doskonalących czytelnictwo wśród uczniów. Panie Prelegentki przedstawiły zilustrowane prezentacjami multimedialnymi własne, przećwiczone na lekcjach metody pracy z tekstem literackim. Na forum swoje wystąpienia przedstawiły Panie: Lidia Jach, Małgorzata Kwiatkowska, Alicja Laskowska, Sylwia Malinowska, Marzena Mrozek, Grażyna Otolska-Mróz, Paulina Piszkalska, Katarzyna Smiger, Aneta Watkowska i Celina Zbrzeźna.
Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie uczestnictwa w konferencji, a imienne podziękowania za prezentacje własnych strategii edukacyjnych otrzymały Panie Prelegentki konferencji Szkoła czyta, szkoła rozwija się. Oficjalnego zamknięcia dokonała Pani Monika Rudnicka-Chadaj.
Konferencję przygotowały: Monika Rudnicka-Chadaj – doradca metodyczny języka angielskiego, Celina Zbrzeźna – doradca metodyczny języka polskiego oraz Beata Podlewska – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej.
[nggallery id=80]
]]>[nggallery id=79]
]]>[nggallery id=78]
]]>Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej aktywnych nauczycieli w dziedzinie związanej z energią jądrową. Ponadto, uzyskany w ramach konkursu zestaw scenariuszy będzie stanowił doskonałe wsparcie warsztatu merytoryczno-metodycznego nauczycieli przedmiotów ścisłych i przyrodniczych w zakresie realizacji treści nauczania dotyczących w/w zakresu. Najlepsze scenariusze będą upowszechnione w zaplanowanej przez Ministerstwo Energii publikacji. Finaliści konkursu otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe oraz nagrody w postaci wizyty w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku, w tym wizyty w reaktorze „Maria”. Nagrody zostaną uroczyście wręczone podczas II Edukacyjnego Forum Energetyki Jądrowej.
[wpfilebase tag=file id=102 tpl=filebrowser /]
[wpfilebase tag=file id=103 tpl=filebrowser /]
[wpfilebase tag=file id=104 tpl=filebrowser /]
[wpfilebase tag=file id=105 tpl=filebrowser /]